• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

НБУ розширив можливості юросіб щодо переводу інвалюти за кордон

Ділові Новини

21.08.2015 144 0 0

Нацбанк лібералізує можливості ведення бізнесу


Національний банк України (НБУ) розширив можливості юридичних осіб щодо переводу іноземної валюти за кордон. Про це йдеться в постанові Правління Нацбанку від 20 серпня 2015 р. № 544 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 03 червня 2015 року № 354", оприлюдненій на сайті регулятора.

Зокрема, тепер можливості юросіб розширюються "на переказування іноземної валюти юридичною особою в сумі, що не перевищує 50 000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату переказу) протягом одного календарного місяця на підставі однієї індивідуальної ліцензії Національного банку України (норми цього абзацу не поширюються на випадки здійснення операцій на підставі індивідуальних ліцензій, визначені абзацами шостим - восьмим цього підпункту)", - йдеться у тексті постанови.

Як пояснюють у прес-службі регулятора, до цього часу юридичним особам, які мають відповідні ліцензії, дозволялося перераховувати іноземну валюту за кордон у трьох випадках. По-перше, у разі розміщення юридичними особами валютних цінностей на рахунках за межами України. По-друге, у випадку переказування іноземної валюти за межі України резидентом-гарантом (поручителем) у межах забезпечених гарантією (порукою) зобов'язань за кредитом, наданим міжнародною фінансовою організацією або за участю експортно-кредитних агентства. По-третє, для сплати вступних або членських внесків в іноземній валюті.

У Нацбанку прийняття постанови вважають позитивним кроком для української економіки. "З одного боку, пом'якшення обмеження вирішить проблеми в операційній діяльності підприємств, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю. З іншого боку, цей крок не матиме негативного впливу на валютний ринок з огляду на незначні обсяги таких операцій", - пояснив директор Департаменту відкритих ринків Національного банку України Сергій Пономаренко.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, тобто з сьогоднішнього дня, 21 серпня 2015 р.

Джерело: http://www.rbcua.com/ukr/news/nbu-ras...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

НБУ розширив можливості юросіб щодо переводу інвалюти за кордон