• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Мінфін про новації у звітності з ПДВ для платників податку

ред. Uteka.ua

04.02.2016 74 0 0

Мінфіном 28 січня 2016 року затверджено нові форми та порядок заповнення звітності з ПДВ (Наказ №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість»).

Зазначеним наказом Мінфіну значно спрощено форми та порядок заповнення податкової звітності з податку на додану вартість.

Зокрема, у порівнянні з декларацією, чинною до затвердження цим наказом Мінфіну нової форми декларації, скорочено кількість розділів декларації: з чотирьох до трьох. Понад ніж у два рази зменшено кількість рядків декларації: з 96 до 44 рядків. Тобто зведено до мінімуму обсяг інформації, що підлягає відображенню у податковій декларації та додатках до неї.

У зв’язку із скороченням декларації також скорочено форму уточнюючого розрахунку, який наразі складається з 21 рядка на відміну від попереднього уточнюючого розрахунку, який складався з 31 рядка.

Спрощення форм податкової звітності з податку на додану вартість дасть змогу скоротити витрати часу платників на їх складання та мінімізувати допущення помилок при їх заповненні.

Також наказом Мінфіну передбачено розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг. Розмір суми податку на додану вартість що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.

Водночас деякі додатки до податкової декларації, які були зручні у використанні не були змінені, зокрема розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Джерело: http://www.minfin.gov.ua/news/view/mi...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Мінфін про новації у звітності з ПДВ для платників податку