• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Конкурентна цифра

В Брюсселі під час тристоронніх перемовин між Україною, Росією та ЄС було парафовано угоду про постачання газу з РФ у зимовий період. Тут слід особливо наголосити, що її не було ще підписано, про що помилково пишуть деякі ЗМІ. Тобто останню крапку в  питанні, пов’язаному із блакитним паливом, ще не поставлено.

Згідно із протоколом, Україна повинна закупити 2 мільярди кубометрів газу для його закачування у сховища. За словами віце-президента Єврокомісії з питань енергосоюзу Мароша Шефчовіча, необхідні кошти обсягом 500 мільйонів доларів уряд України надасть «Нафтогазу», а він використає це для закупівлі блакитного палива у російського «Газпрому».

Звісно, що найголовніше питання для української сторони — встановлення вигідної для нас ціни на це паливо. У №170 від 16 вересня ц. р. «УК» писав, що українській стороні слід якомога швидше підписувати документ, спираючись на ціни 220—240 доларів за тисячу кубометрів газу.

На перемовинах у столиці Бельгії російський уряд зобов’язався знизити ціну для України у 4-му кварталі 2015 року та 1-му кварталі 2016-го до рівня, конкурентного з державами, що межують з нашою країною.

РФ попередньо погодилася на ціну 232 долари за тисячу кубометрів.

І тут слід додати: деякі ЗМІ оприлюднили ще нижчу вартість російського газу для України, на яку начебто були домовленості: 227 доларів за тисячу кубометрів.

Проте енергетичний експерт Валентин Землянський зазначив «УК», що домовилися про 232 долари за тисячу кубометрів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин назвав комерційні умови парафованого тристороннього протоколу щодо газу вигідними для України. «Документ потребує додаткових подальших процедур для підписання. Сподіваюся, що це буде зроблено найближчим часом. Нам важливо підтримати нашого виробника, який споживає цей газ», — сказав він журналістам у Брюсселі.

Коли саме буде остаточно підписано так звані підсумкові документи, зокрема додаткову угоду, ще ніхто сказати не може. За словами В. Землянського, важлива не дата, а загальне порозуміння всіх сторін.

 Проте знаємо, що Росія часто змінювала правила гри та ціни, започатковуючи новий торг за ціною. Однак сподівання є: це повинно статися протягом поточного тижня. Більше того, за словами В. Демчишина, відтепер є всі передумови переглянути у бік зниження ціни на газ для населення.

Джерело:http://ukurier.gov.ua/uk/news/konkure...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Конкурентна цифра