• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Коли очікувати на підвищення стипендій?

На сьогодні стипендія вважається найменшою за сумою соціальною виплатою від держави. Розмір академічної стипендії залежить від акредитації та профілю вищого навчального закладу і становить від 760 грн на місяць. Однак, в умовах прогресуючої інфляції ці кошти перетворилися в якихось 30-40 доларів, яких не вистачить навіть на придбання підручників, канцелярських приладь тощо.


Якщо раніше студент міг відчути себе автономним і покривати стипендією значну частину своїх витрат, то тепер без допомоги батьків та підробітків прожити важко. Актуальне питання для кожного студента – коли очікувати на підвищення стипендій?

Новий Закон про вищу освіту передбачає підвищення стипендій до рівня прожиткового мінімуму, проте на сьогодні в країні немає можливостей, щоб одночасно підняти стипендії до такого рівня навіть з 1 січня 2016 року. Про це під час прямої телефонної лінії сказала народний депутат, голова комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич.

«Якщо ми говоримо про рівень стипендії, то визначено, що вона повинна бути не нижче прожиткового мінімуму. І це правильно. Проте слід також відзначити, що у зв’язку з фінансово-економічною кризою в країні всі статті, які вимагають додаткового фінансування, будуть вступати в силу тільки з 1 січня 2016 р. і зрозуміло, що таке значне підвищення стипендії також вимагатиме протяжності в часі. Тобто, це неможливо зробити одномоментно, навіть з 2016 року і це буде залежати від ситуації в нашій країні», – зазначила Гриневич.

Вона також додала, що відтепер хто отримуватиме стипендію і за якими критеріями вона надаватиметься, визначатиме вищий навчальний заклад. Гриневич також зазначила, що закон регламентує, що близько 70% бюджетників можуть претендувати на стипендію. «А вже відповідно до правил, які визначить вищий навчальний заклад, це є частиною його автономії, призначатиметься ця стипендія», – додала вона.

Прожитковий мінімум на 2015 рік становив 1176 грн, на 2016 рік його величина встановлена в сумі 1330 грн. В бюджеті 2016 року буде закладено виплати стипендії не нижче цієї суми, однак швидше за все виплати будуть проводитися за старою ставкою, а збільшення буде в другому півріччі. Хоча, якщо фінансово-економічна ситуація покращиться, то студенти отримуватимуть не менше ніж 1330 грн вже з січня 2016 року. Вагомий фактор в даній ситуації – це фінансова підтримка МВФ та ЄС.

Джерело: http://ua-ekonomist.com/9725-koli-och...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Коли очікувати на підвищення стипендій?