Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Кабмін ухвалив Програму діяльності Уряду на 2016 рік

Редакция

12.02.2016 174 0 0

Уряд ухвалив Програму діяльності Кабінету Міністрів України, базові цілі та принципи публічної політики  (плану дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік).

Основа цього плану - 379 дуже конкретних, предметних рішень, які повинен прийняти Уряд разом з Парламентом і Президентом.

Виконання плану дій можливе тільки тоді, коли ми як український Уряд, Парламент і Президент чітко виголошуємо принципи, на яких ми здатні далі продовжувати реформи в країні».

На позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 4 лютого Уряд оголосив принципи, що є невід'ємною частиною програми діяльності Уряду на наступний рік. Це базові принципи, на яких Уряд готовий далі продовжувати свою роботу і на яких Уряд готовий далі проводити складні, непопулярні, але правильні реформи».

Перший пункт – це повна нетерпимість зі зволіканням реформ.

Глава Уряду наголосив на необхідності «реальних швидких кроків по проведенню реформ»: «Номер один – прозора, чесна, широкомасштабна приватизація об'єктів державної власності і прийняття відповідного законодавства. Одеський припортовий, Центренерго, обленерго і інші об'єкти, які зараз заборонені до приватизації, але не мають стратегічного значення для безпеки держави, повинні бути виставлені на чесні і прозорі аукціони з тією метою, щоб залучити інвестора, створити робочі місця і збільшувати економічний потенціал країни».

Необхідне також продовження дерегуляції української економіки, зменшення адміністративного і силового впливу на українську економіку, ухвалення великого дерегуляційного пакета для підвищення позиції України в рейтингу Doing Business.

Серед необхідних змін він назвав реформу ДФС.

У поточному році повинна бути проведена судова реформа - ухвалення в другому читанні змін до Конституції України щодо судової реформи з одночасним прийняттям нового закону про статус суддів і судоустрій, який передбачає не перепризначення чинних суддів, а реальну переатестацію, звільнення корумпованих суддів і чесний і прозорий набір на посади.

Цьогоріч має відбутися повноцінна імплементація Угоди про зону вільної торгівлі ЄС, прийняття необхідного законодавства для безвізового режиму і запровадження в цьому році безвізового режиму для громадян України.

У програмному документі Уряду передбачене також ухвалення законів про запровадження страхової медицини.

Другий блок - це повна нетерпимість до незаконного втручання гілок влади в діяльність одна одної.

Уряд відповідальний перед Президентом країни. Саме тому повинні мати місце конституційні, чіткі і взаємні стосунки з Президентом з тією метою, щоб Уряд реалізовував програму реформ, затверджену Президентом країни і підтриману українським Парламентом.

Третій блок – це повна нетерпимість до політичного втручання і повна нетерпимість до корупції. Члени Парламенту відповідно до Конституції виконують свої конституційні зобов’язання, вносять закони, голосують за закони, запрошують Уряд і міністрів на звіти відповідно до Конституції. Але не призначають керівників державних компаній, не втручаються в діяльність Міністрів, - так само, як і Міністри не втручаються в діяльність народних депутатів України і лідерів політичних сил, - не вирішують свої інтереси через політичний шантаж чи безпосередньо втручання в діяльність органів державної виконавчої влади.

Те ж стосується і бізнес-груп, які в тому числі через окремих представників українського Парламенту намагаються відстояти свої власні вузькопрофільні бізнес-інтереси.

 

Будь-які бізнес-інтереси не можуть мати місця в сучасній українській політиці, Міністри можуть зустрічатися з представниками підприємництва і бізнесу. Але будь-яка зустріч з будь-якими політичними діячами чи представниками бізнес-структур підлягає обов’язковій фіксації.

У тому випадку, якщо з'являються будь-які звинувачення в корупції по відношенню до будь-яких посадових осіб чи керівників державних підприємств, Уряд України невідкладно приймає рішення про проведення службового розслідування. У разі необхідності така особа відстороняється від виконання обов’язків на період службового розслідування. І за результатами службового розслідування, які будуть публічно оприлюднені, приймається рішення про відповідальність тієї чи іншої посадової особи.

Ще один ключовий принцип - це неприпустимість незаконного і політично вмотивованого втручання правоохоронних і спеціальних органів в діяльність будь-яких органів державної влади. Якщо вчинений злочин, відповідно до Кримінального процесуального кодексу розпочинається розслідування. Кожен буде давати свідчення і відповідати по закону.

Усі державні компанії рішеннями номінаційного комітету повинні отримати нових незалежних директорів. Те саме повинно відбутися з державними банками.

На найбільших 50 державних компаніях буде проведено міжнародний аудит. Це і є принцип реальної нульової толерантності до корупції і відсутності політичного тиску і політичного втручання в діяльність державних підприємств.

Джерело:http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы