• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Кабмін ухвалив Програму діяльності Уряду на 2016 рік

Уряд ухвалив Програму діяльності Кабінету Міністрів України, базові цілі та принципи публічної політики  (плану дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік).

Основа цього плану - 379 дуже конкретних, предметних рішень, які повинен прийняти Уряд разом з Парламентом і Президентом.

Виконання плану дій можливе тільки тоді, коли ми як український Уряд, Парламент і Президент чітко виголошуємо принципи, на яких ми здатні далі продовжувати реформи в країні».

На позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 4 лютого Уряд оголосив принципи, що є невід'ємною частиною програми діяльності Уряду на наступний рік. Це базові принципи, на яких Уряд готовий далі продовжувати свою роботу і на яких Уряд готовий далі проводити складні, непопулярні, але правильні реформи».

Перший пункт – це повна нетерпимість зі зволіканням реформ.

Глава Уряду наголосив на необхідності «реальних швидких кроків по проведенню реформ»: «Номер один – прозора, чесна, широкомасштабна приватизація об'єктів державної власності і прийняття відповідного законодавства. Одеський припортовий, Центренерго, обленерго і інші об'єкти, які зараз заборонені до приватизації, але не мають стратегічного значення для безпеки держави, повинні бути виставлені на чесні і прозорі аукціони з тією метою, щоб залучити інвестора, створити робочі місця і збільшувати економічний потенціал країни».

Необхідне також продовження дерегуляції української економіки, зменшення адміністративного і силового впливу на українську економіку, ухвалення великого дерегуляційного пакета для підвищення позиції України в рейтингу Doing Business.

Серед необхідних змін він назвав реформу ДФС.

У поточному році повинна бути проведена судова реформа - ухвалення в другому читанні змін до Конституції України щодо судової реформи з одночасним прийняттям нового закону про статус суддів і судоустрій, який передбачає не перепризначення чинних суддів, а реальну переатестацію, звільнення корумпованих суддів і чесний і прозорий набір на посади.

Цьогоріч має відбутися повноцінна імплементація Угоди про зону вільної торгівлі ЄС, прийняття необхідного законодавства для безвізового режиму і запровадження в цьому році безвізового режиму для громадян України.

У програмному документі Уряду передбачене також ухвалення законів про запровадження страхової медицини.

Другий блок - це повна нетерпимість до незаконного втручання гілок влади в діяльність одна одної.

Уряд відповідальний перед Президентом країни. Саме тому повинні мати місце конституційні, чіткі і взаємні стосунки з Президентом з тією метою, щоб Уряд реалізовував програму реформ, затверджену Президентом країни і підтриману українським Парламентом.

Третій блок – це повна нетерпимість до політичного втручання і повна нетерпимість до корупції. Члени Парламенту відповідно до Конституції виконують свої конституційні зобов’язання, вносять закони, голосують за закони, запрошують Уряд і міністрів на звіти відповідно до Конституції. Але не призначають керівників державних компаній, не втручаються в діяльність Міністрів, - так само, як і Міністри не втручаються в діяльність народних депутатів України і лідерів політичних сил, - не вирішують свої інтереси через політичний шантаж чи безпосередньо втручання в діяльність органів державної виконавчої влади.

Те ж стосується і бізнес-груп, які в тому числі через окремих представників українського Парламенту намагаються відстояти свої власні вузькопрофільні бізнес-інтереси.

 

Будь-які бізнес-інтереси не можуть мати місця в сучасній українській політиці, Міністри можуть зустрічатися з представниками підприємництва і бізнесу. Але будь-яка зустріч з будь-якими політичними діячами чи представниками бізнес-структур підлягає обов’язковій фіксації.

У тому випадку, якщо з'являються будь-які звинувачення в корупції по відношенню до будь-яких посадових осіб чи керівників державних підприємств, Уряд України невідкладно приймає рішення про проведення службового розслідування. У разі необхідності така особа відстороняється від виконання обов’язків на період службового розслідування. І за результатами службового розслідування, які будуть публічно оприлюднені, приймається рішення про відповідальність тієї чи іншої посадової особи.

Ще один ключовий принцип - це неприпустимість незаконного і політично вмотивованого втручання правоохоронних і спеціальних органів в діяльність будь-яких органів державної влади. Якщо вчинений злочин, відповідно до Кримінального процесуального кодексу розпочинається розслідування. Кожен буде давати свідчення і відповідати по закону.

Усі державні компанії рішеннями номінаційного комітету повинні отримати нових незалежних директорів. Те саме повинно відбутися з державними банками.

На найбільших 50 державних компаніях буде проведено міжнародний аудит. Це і є принцип реальної нульової толерантності до корупції і відсутності політичного тиску і політичного втручання в діяльність державних підприємств.

Джерело:http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Комментарии к материалу