Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Експертна думка: що буде після здешевлення кредитів

Національний банк України знизив облікову ставку до 22%. Рівень кредитних і депозитних ставок комерційних банків не зміниться, кажуть експерти, але вони сумніваються, що дії  НБУ вплинуть на економічні процеси в країні.

Кроком у правильному напрямку назвав зниження облікової ставки НБУ економіст і фінансист, колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко. Але, на його переконання, це мало позначиться на рівні кредитних і депозитних ставок комерційних банків.

«Національний банк ще не реформував свою монетарну політику і не запровадив політику інфляційного таргетування, коли є жорсткий зв&;язок між рівнем інфляції та процентними ставками не тільки Національного банку, а й банківської системи», — говорить експерт. У разі введення європейської політики інфляційного таргетування він очікує подальшого зниження облікової ставки.

«У наступному році рівень інфляції очікується Національним банком 12%, значить облікова ставка має бути максимум 13,5%», — зазначив Савченко.

Ще один експерт, колишній міністр економіки Володимир Лановий також вважає, що нинішні заходи НБУ мало вплинуть на економічні процеси, оскільки облікова ставка залишається все ще далека від нинішньої майже 50%-вої інфляції.

«Процентна ставка повинна бути вище інфляції. Тоді вона позитивна, тоді вона впливає. Але інфляція повинна бути в певних межах, а в наших умовах ці заходи є суто символічними», — зазначив Лановий.

Експерт також схиляється до думки, що основною метою монетарної політики має бути низький рівень інфляції. «Цінова інфляція б&;є по економіці, через кілька років все повертається на круги своя, відбувається депресія, відбувається втрата державою тих доходів, які зароблені інфляцією», — зазначив Володимир Лановий.

Джерело: http://businessua.com/banki/20799eksperti-rozpovili-szo-bude-pislya-zdeshevlennya-kreditiv.html#

Комментарии к материалу

Лучшие материалы