• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Експертна думка: переваги статусу уповноваженого експортера та особливості оформлення

Хто може отримати статус схваленого експортера та які його переваги?

Схваленим експортером може бути підприємство-експортер, юридична особа, зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, яка здійснює постійні відправлення товарів на умовах угод та має право самостійно оформлювати декларацію інвойс незалежно від вартості партії товару.

Для отримання тарифних преференцій в країнах ЄС український експортер товару має змогу без оформлення сертифіката “EUR.1” самостійно декларувати походження товарів на товаросупровідних документах без залучення митниці. Строк дії статусу схваленого експортера не обмежений у часі.

Впровадження в Україні інституту схваленого експортера при визначенні походження товарів забезпечить підтримку та прискорення процедури експорту товарів українського походження на ринки країн ЄС, а також застосування тарифних преференцій (пільговий режим оподаткування) до товарів українського походження в країнах ЄС.

Процедура надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера товарів до країн ЄС проводиться з 1 січня 2016 року. Надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера здійснюється суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, які експортують товари преференційного походження з України до країн Європейського Союзу, до складу якого входить Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія.

Статус уповноваженого (схваленого) економічного експортера надається Черкаською митницею ДФС безоплатно на товари, як власного виробництва, так і закуплені на території України, що експортуються до держав Європейського Союзу, протягом 30 календарних днів, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторнои, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратиівкованої Законом України від 16 вересня 2014 року №1678- VІ та Порядку надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.10.2014 №1013.

Такий статус надає можливість отримати тарифні преференції (зменшення або звільнення від сплати мита) в країнах ЄС без оформлення сертифікату з перевезення форми «EUR.1», самостійно визначивши походження товарів на комерційних та товаросупровідних документах, що дозволить прискорити процедуру експорту товару та збільшить конкурентоспроможність українських товарів на ринку ЄС.

Де та як отримати статус?

Для цього необхідно звертатися до митниці за місцем реєстрації експортера та подати відповідну заяву (підписану керівником і завірену печаткою підприємства), заповнену за формою, визначеною наказом Міністерства фінансів України від 01.10.2014 р. №1013.

До заяви про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера подаються належним чином завірені копії:

— зовнішньоекономічного договору (контракту), за яким буде експортовано товар(и) преференційного походження з України;

— документів про преференційне походження товару з України, що експортується на умовах угод.

Уповноважений (схвалений) експортер повинен відповідати таким критеріям:

- здійснення зовнішньоекономічних експортних операцій з товарами преференційного походження з України не менше одного року до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера;

- відсутність до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера порушень правил визначення преференційного походження товарів, встановлених угодами, виявлених за результатом верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів про походження (перевезення) товару з України та/або декларацій;

- здійснення експорту товару, який відповідає правилам визначення преференційного походження товарів, встановленим угодами;

- забезпечення доступу митниці у порядку, встановленому чинним законодавством, до моніторингу виробництва товару та первинної документації, пов’язаної з таким виробництвом, що підтверджують преференційне походження товару з України. З метою підтвердження преференційного походження товарів з України митниця у порядку, встановленому чинним законодавством, проводить моніторинг виробництва товару та первинної документації, пов’язаної з таким виробництвом, що підтверджують преференційне походження товару з України.

Наказ Міністерства фінансів України від 07.10.2014 №1013, заяву на отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера, декларацію постачальника (виробника) товару та інформаційний аркуш, що підтверджує статус уповноваженого (схваленого) експортера можна прочитати та завантажити тут.

 

Джерело: http://dr.ck.ua/news/region/19918

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Експертна думка: переваги статусу уповноваженого експортера та особливості оформлення