• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Експертна думка: чотири причини для стабілізації гривні

Сьогодні для девальвації гривні немає економічних причин. Про це розповів голова Комітету економістів України Андрій Новак і член ради Незалежної асоціації банків України Віктор Лисицький.

Як розповів Лисицький, в останні місяці спостерігається стабілізація гривні, "хоча до теперішнього оздоровлення нам ще працювати і працювати". За його словами, позитивна динаміка заснована, насамперед, на те, що "вперше з 2005 року результат по поточному рахунку позитивний, сальдо з невеликим" плюсом ", ми вже забули про тих колосальних" мінусах ", які й згенерували девальвацію гривні". "Це головний стабілізатор гривні", - підкреслив економіст.

Лисицький також назвав додатковий позитивний фактор - "наведення порядку в банківській системі", ініційоване Нацбанком. У той же час він підкреслив: на національну грошову одиницю впливає безліч факторів, "ринок є ринок".

Новак, у свою чергу, додав, що курс грошової одиниці базується, насамперед, на зовнішньоекономічному сальдо. "Більше року у нас це сальдо позитивне, але це не тому, що ми зробили щось геніальне, а тому, що ми різко скоротили імпорт російських енергоносіїв", - пояснив економіст. Далі - динами державного боргу. "Оскільки нас чекає реструктуризація зі списанням частини держборгу, це означає, що державний борг не тисне на курс", - сказав Новак. І, нарешті, третій фактор, що визначає курс гривні - "приплив-відтік валюти". "Так, у нас є відтік валюти, але є і величезний приплив, причому, з багатьох джерел - МВФ, Світовий банк, Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку і уряди багатьох країн", - розповів Новак.

Таким чином, всі три фактори "в Україні в позитивному значенні". "Тому немає жодних економічних підстав для девальвації гривні - вона повинна бути, як мінімум, стабільною", - заявив експерт. І додав: "Багато що також залежить від політики уряду і Національного банку".

Джерело: http://finance.obozrevatel.com/analyt...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Експертна думка: чотири причини для стабілізації гривні