Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Експерт: Звіт робочої групи щодо зменшення тарифів має шанс бути проголосованим у ВР

Звіт парламентської Робочої групи з розслідування обґрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги врешті може бути зачитаний і проголосований у Верховній Раді.


Про це 17 вересня на прес-конференції у Львові повідомила член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності, експерт з питань енергетики Марія Яковлєва.

«Робоча група зробила висновок, що тарифи завищені необґрунтовано і мають бути терміново переглянуті. Є шанс, що цей звіт буде озвучено і проголосовано у Верховній Раді цього тижня. За весь час існування України це перший документ, який проаналізував проблеми із тарифами у всіх напрямках», – зазначила М.Яковлєва.

За її словами, якби цей звіт був проголосований ще навесні цього року, вже сьогодні були би відчутні зміни щодо зменшення тарифів для населення.

Зокрема, як пояснила експерт, відповідно до висновків робочої групи передбачається повернення диференціації споживачів електроенергії. Щоб будинки, облаштовані електроплитами, мали інші ціни на електроенергію, ніж будинки, які їх не мають.

«За висновком робочої групи, межа споживання для мінімального тарифу електроенергії 100 кВт – безпідставна. 100 кВт має бути не на домогосподарство, а на одну особу. Межа найнижчого тарифу за електроенергію має бути 250-270 кВт на одне домогосподарство.

Якщо ВР проголосує пропозиції робочої групи, рахунки на опалення повинні зменшитися на 30-40%», – додала М.Яковлєва.

З її слів, звіт робочої групи ВР щодо обґрунтованості тарифів також вказує, що прогнозований баланс газу, опублікований Кабміном у березні, не відповідає дійсності та потребує коригування.

«Змінилася норма споживання для населення – баланс не відкориговано. На сьогодні багато людей відключається від газу, бо газ дорогий і люди не спроможні будуть його оплачувати. У прогнозованому балансі цей обсяг не врахований.

Діє державна програма щодо заміни котельного обладнання на відмінне від газу. Тільки на Львівщині 6 тис. абонентів замінюють котли. Загалом в Україні це 10 тис. абонентів. Де враховані обсяги газу, які будуть скорочуватися з початком опалювального сезону, бо ці люди не будуть споживати газ?! Експерти просять Уряд відкоригувати баланс. Цього вимагає звіт робочої групи у ВРУ, який має бути зачитаний і проголосований у ВР на цьому тижні. Ми маємо побачити реальну потребу газу для нашої країни. Виходить, що вугілля нам не вистачає, а газу, ймовірно, нам вистачає, але ми беремо гроші у борг і купуємо газ», – додала експерт.

Джерело:http://zik.ua/ua/news/2015/09/17/eksp...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы