• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Економічні підсумки тижня

Україну можуть чекати більш м'який і більш жорсткий варіанти технічного дефолту, вважають експерти

Економіка застигла в очікуванні результатів візиту глави Мінфіну в США: ми продовжуємо переговори з реструктуризації зовнішніх боргів. Також Україна сподівається узгодити з "Газпромом" "зимовий пакет" із закачування газу і сподівається на зростання економіки в наступному році. Курс долара і євро за цей тиждень істотно не змінювався, і залишиться стабільним, поки не будуть відомі результати переговорів з кредиторами в США.

ДВА ДЕФОЛТА.

Україна розраховує в результаті відстрочки виплат по боргах і їх часткового списання заощадити до $ 15,3 млрд в найближчі 4 роки. За словами виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, ми можемо розтягувати переговорний процес до 20 чисел вересня: "Це не останній шанс домовитися. У серпні у нас невеликі суми виплат, а от у вересні буде значна сума, і до цього часу ми можемо продовжувати шукати компроміс. Україна наполягає на списанні частини боргу, зниження процентної ставки і збільшення терміну обігу цінних паперів.

Але не всі наші вимоги готові виконати в повній мірі ". Економіст прогнозує два вірогідних сценарії розвитку ситуації: "Перший: ми домовимося про списання 15-20% боргу, збільшення терміну обігу цінних паперів на 5 років і зниження процентної ставки до 5%. Тоді ми якраз матимемо $ 15 млрд економії, на які розраховує Мінфін . У цьому випадку ЄС і США задіють додатковий механізм фінансової підтримки України до 2019 року, коли підуть перші виплати. Ми все одно отримаємо технічний дефолт, але він буде тимчасовим, і його наслідки будуть не так відчутні.

У другому випадку Україна продовжить наполягати на списання 40% боргу, збільшення терміну обігу паперів на нереальний термін і списання кредитної ставки, на що кредитори не підуть. Тоді ми негайно отримаємо технічний дефолт із закриттям для нас зовнішніх фінансових ринків на 5 років і без допомоги Заходу. Всередині країни це призведе до нестійкого курсу валюти, проблем у банківському секторі, зниження прямих інвестицій, спаду економіки, і як наслідок - безробіття і зростання соціальної напруги ". Устенко відзначає, що шанс домовитися - приблизно 60%.

При цьому президент Украналітцентра Олександр Охріменко вважає, що реструктуризація боргів вигідна для уряду, але з точки зору звичайних громадян наслідки провалу переговорів не будуть так вже відчутні: "Реструктуризація дозволила б владі не переживати за погашення боргів в найближчі пару років, і це зручно для Кабміну , але проблема, з моєї точки зору, штучно нагнітається. Від успішності переговорів економіка не виросте і зарплати не піднімуться ".

ПРОГНОЗИ.

Мінекономіки оцінює падіння ВВП за перші півроку 2015 на 16,3%, промисловості - на 20,5%, сільського господарства - на 9,3%. За цей час споживчі ціни зросли на 39,3%, реальна зарплата впала на 23,5%, а експорт знизився на 35,4%. Кабмін також оприлюднив два сценарії розвитку економічної ситуації: позитивний передбачає зростання економіки до кінця 2016 на 2%, негативний - падіння на 0,3%. Інфляцію обіцяють на рівні 10,4-10,8%.

ГАЗ.

Україна 11 серпня відновила імпорт газу з Угорщини, припинений 1 липня. До цього більше місяця ми отримували газ тільки зі Словаччини. В той же час, глава Міненергетики Володимир Демчишин визнав, що в зимові місяці України не обійтися без російського газу, тому нам доведеться підписати черговий "зимовий пакет" з "Газпромом". Чергові переговори у Відні за участю ЄС між нами і РФ пройдуть в кінці серпня. Що стосується ціни газу, міністр прогнозує, що у Європи ми зможемо до кінця першого кварталу 2016 купувати його за 250 $.

ВАЛЮТА.

Курс готівкового долара за цей тиждень майже не змінився: так, курс покупки виріс всього на 3 копійки - до 21,99 грн, курс продажу - впав на 12 копійок - до 23,09 грн. Курс покупки готівкового євро виріс на 46 копійок - до 24,22 грн, продажу - на 28 копійок - до 25,66 грн. Нацбанк за тиждень опустив офіційний курс долара з 21,56 грн до 21,38 грн, а курс євро - підняв з 23,47 грн до 23,85 грн. На даний момент, за прогнозами експертів, курс валюти застиг в очікуванні результатів переговорів з реструктуризації зовнішніх боргів. У разі провалу переговорів він може різко стрибнути вгору.

Джерело:http://www.segodnya.ua/economics/enew...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Економічні підсумки тижня