• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Дерегуляція будівельної галузі: Чи буде дешевше нерухомість?

ред. Uteka.ua

11.02.2016 62 0 0

Верховна Рада і Кабмін хочуть скасувати пайовий внесок. Він стягується на розвиток інфраструктури міста і сплачується будівельними компаніями перед введенням об'єкта нерухомості в експлуатацію. Такий крок, як вважають законодавці, дозволить країні підсилити свої позиції в рейтингу Світового банку Doing Business. Деякі експерти припускають, що такий крок дозволить забудовникам знизити ціни на нерухомість, але самі будівельні компанії не поспішають давати подібних обіцянок.

Будівельникам обіцяють спростити життя. У парламенті зареєстрований проект рішення заступник голови комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Петра Сабашука № 3610. Пропонується внести зміни в існуючий закон "Про містобудівну діяльність" і скасувати пайовий внесок. Йдеться про плату, розмір якої становить 4 % (житлова нерухомість) і 10 % (комерційні об'єкти) від кошторисної вартості будівництва. Як правило, ця сума сплачується до введення будівлі в експлуатацію і має спрямовуватися на розвитку інфраструктури населеного пункту.

Чому депутати вирішили реформувати будівельну галузь і почали з пайового внеску? Справа в тому, що перед Кабінетом міністрів стоїть непросте завдання - поліпшити інвестиційну привабливість України для потенційних інвесторів, а найпоказовішим є рейтинг Світового банку Doing Business. У минулому році країна зайняла 83-тю позицію, тоді як в попередньому році - 87-ю.

Будівельна галузь - одна з найменш реформованих в країні: представники будівельних компаній неодноразово скаржилися на відсутність осудних правил підключення до комунікацій, введення будинку в експлуатацію і навіть отримання адреси. Навіть оформлення документів на сплату місту пайового внеску - непроста процедура. "Ви здивуєтеся, але в ХХІ столітті розмір пайового внеску розраховується вручну по дуже складною формулою", - говорить економіст Центру економічної стратегії Олександр Кашко. Забудовникам необхідно принести 15-17 різних довідок і чекати оформлення повного пакету документів місяцями. Непрозора і сама процедура підрахунку: кошторисна вартість будівництва також визначається "на око". "Це можливість для корупції", - говорить депутат Київської міськради Ольга Балицька.

В останні роки дисципліна сплати внеску суттєво погіршилася, каже керівник відділу продажів ЖК Park Stone Дмитро Шостя. "По-перше, рішення про прийом в експлуатацію будівлі приймає ДАБК, який не підкоряється органам місцевого самоврядування. Відповідно, чиновники при певному підході могли закривати очі на відсутність фактичної сплати внеску. По-друге, забудовнику простіше організувати будівництво об'єкта, ніж заплатити живими грошима , а депутатам міськради, навпаки, "зручніше", коли гроші приходять в бюджет і потім їх можна направити на "потрібні" цілі. Тому скасування внеску як такого істотно знизить корупційні ризики ", - відзначає експерт.

Олександр Кашко каже, що, за його підрахунками, скасування пайового внеску повністю компенсується надходженнями від податку на нерухомість, сплачувати який будуть всі власники квартир понад 60 кв. м. "Це логічно, що податки на житло будуть платити ті, хто ним користується", - підкреслює він.

Нерухомість подешевшає?

В середньому розмір пайового внеску становить 1 тис. Грн на одному квадратному метрі, підрахувала генеральний директор фінансово-будівельної компанії "Пагода" Клавдія Бондарева. "Це великі витрати", - підкреслила вона. Скасування такої плати може призвести до зниження цін на житло, вважає Олександр Кашко. "Квартири можуть подешевшати як мінімум на 4%", - вважає він.

Але забудовники не поспішають підтримувати аналітика. Почесний президент девелоперської компанії "Ліко-Холдинг" Ігор Лисов каже, що нерухомість, найімовірніше, не подешевшає. "Це незначне здешевлення", - констатує він. Дмитро Шостя вважає, що постійне збільшення витратної частини проектів, швидше за все, не дозволить забудовникам істотно зменшити ціну квадратного метра. "Тим більше що в разі скасування пайового внеску нововведення торкнуться, швидше за все, лише тих проектів, які почали реалізовуватися вже після прийняття законодавчих змін", - прогнозує експерт.

Джерело: http://vnews.agency/analytics/28302-d...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Дерегуляція будівельної галузі: Чи буде дешевше нерухомість?