• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Дані про банківські групи публікуватимуть на сайті НБУ

Національний банк України починає публікувати інформацію щодо складу банківських груп. Наразі на сайті НБУ розміщено інформацію про 17 банківських груп.

Як пояснили “ЗіБ” в НБУ, публікація такої інформації здійснюється на виконання вимог Закону від 16 липня 2015 року № 629-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку".

Законом також передбачається, що до складу банківської групи, крім банків і фінансових компаній, включаються компанії, які не мають статус фінансових, але для яких надання фінансових послуг є переважним видом діяльності (наприклад, лізингові компанії). Компанія вважається такою, для якої надання фінансових послуг є переважним видом діяльності, якщо частка доходу від реалізації фінансових послуг за результатами попереднього звітного року становить 50 і більше відсотків загального обсягу чистого доходу (виручки) від реалізації продукції.

Зауважимо, до банківських груп застосовується додатковий нагляд. Так, на основі звітності учасників банківської групи має складатися консолідована звітність.

Крім того, Нацбанк має право встановлювати вимоги до банківської групи на консолідованій та субконсолідованій основі щодо наявності ефективної системи корпоративного управління, управління ризиками, достатності регулятивного капіталу, економічних нормативів тощо. Також можуть бути встановлені ліміти та обмеження щодо певних видів діяльності, у тому числі діяльності на території інших держав.

З інформацією про банківські групи можна ознайомитись тут:

http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

Джерело:http://zib.com.ua/ua/118293-dani_pro_...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Дані про банківські групи публікуватимуть на сайті НБУ