Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Чим викликаний великий китайський біржовий обвал

Панічне скидання активів, безпричинно виник в понеділок в Китаї, охопив глобальні ринки. За вчорашній день найбільші світові індекси акцій просіли на 3,6-3,9%, а нафта опустилася нижче $ 40 / барель.

Хаотичний скидання акцій, який починається в Китаї і поширюється на світові біржі, не має явних причин і насилу піддається логічному поясненню. Рано вранці в понеділок індекс акцій Shanghai Composite впав на 8,5%, після чого китайські новинні портали назвали почався день «чорним понеділком», поширивши паніку на інші країни.

«Біржовий день в Китаї почався погано, і це зробило уразливими решта азіатські ринки, - описує ситуацію виконавчий директор інвестбанку Morgan Stanley Крістін Армстронг. - Минуло зовсім мало часу, і новина про обвалюються акціях перетворилася на самоісполняющееся пророцтво. Потім відкрилися ринки Європи ... і тут же звалилися. Коли відбувається таке, дуже складно зрозуміти, в якому напрямку ми йдемо, оскільки рушійною силою стають емоційні реакції».

Індекс Dow Jones Industrial, що охоплює акції найбільших промислових компаній, в перші чотири хвилини торгів після відкриття нью-йоркських бірж звалився на рекордні +1089 пунктів. Ніколи раніше цей індекс не зменшувався протягом дня більш ніж на 800 пунктів. До середини понеділка Dow Jones Industrial частково відновився, і за підсумками дня його падіння склало 588 пунктів, або 3,6%, до 15871.

Індекс S & P 500 за вчорашній день зменшився на 78 пунктів, або на 3,9%, до 1893, а Nasdaq composite - на 180 пунктів, або на 3,8%, до 4526 пунктів.

«Поточна паніка фактично« зроблена в Китаї ». Останні дані про стан інших найбільших світових економік в цілому хороші, і в них мало що може послужити виправданням виникли у інвесторів страхів про глобальну рецесію. Свіжі дані про китайську економіку дозволяють припустити, що її зростання залишиться млявим, але ці дані теж не настільки погані, щоб викликати страхи про жорсткої посадки економіки », - йдеться в аналітичній записці експертів Capital Economics.

1 из 1

За заявою влади Китаю, економіка країни стабільно росте зі швидкістю 7% на рік, і мало залежить від динаміки китайського фондового ринку. Як писав Forbes, минулого місяця Пекін показав, що тримає свої біржі в їжакових рукавицях. Заборонивши великим інвесторам продавати акції і давши вказівки держкомпаніям купувати цінні папери, влада Китаю 12 липня змусили біржові індекси припинити падіння і відновити зростання.

«Після того різання таких крутих маніпуляцій з фондовим ринком в уряду КНР могла виникнути ідея провернути ряд інших дій. Адже якщо вони змогли змусити біржові індекси рушити вгору, логічно припустити, що таким же чином вони можуть опускати їх і вниз. Оскільки великих інформаційних подій Китай при цьому не генерує, учасникам ринку складно розпізнати такі маніпуляції », - міркує професор економіки Бостонського коледжу Дарен Кісген.

Мета Пекіна може бути у здешевленні імпортованої сировини. Китай споживає 11% світової нафти, ціни на яку під час вчорашньої паніки падали синхронно з акціями. За підсумками дня нафта подешевшала приблизно на 6%, і вперше з початку 2009 року опустилася нижче позначки $ 40 / барель.

Сьогоднішнім вранці, 25 серпня китайські біржі після відкриття знову звалилися на 7%. Однак цього разу паніка за межі Азії не поширилася - на світових ринках спостерігаються ознаки стабілізації. Хоча нафта сьогодні вранці подорожчала на 1%, у багатьох інвесторів зміцнилася впевненість, що для неї настав затяжний період низьких цін.

«Китай взявся посилати світу сигнали про слабкість своєї економіки. Безліч виробників нафти насолоджувалися хорошими часами, і не підозрювали, наскільки сильно вони залежать від економіки Китаю. Для них це буде шоком », - вважає віце-президент аналітичної компанії IHS, автор книги« Всесвітня історія боротьби за нафту, гроші і влада »Деніел Єргін.

За його словами, в даний час на ринках сировини спостерігається завершення суперциклу, двигуном якого був Китай. «Враховуючи, що вже наявне перевиробництво нафти у світі скоро посилиться у зв'язку з поверненням на ринок Ірану, можна очікувати, що котирування оновлять мінімуми, встановлені під час фінансової кризи», - резюмує Деніел Єргін.

Джерело: http://forbes.net.ua/

Комментарии к материалу

Лучшие материалы