• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Чи ведеться на членів фермерського господарства табель обліку робочого часу?

Анна Кантерман

19.01.2016 68 0 0

Чи потрібно складати табель обліку використання робочого часу на членів фермерського господарства (далі – ФГ)?

Ні, виходячи з вимог законодавства, на членів ФГ табель обліку робочого часу вести не потрібно. Пояснимо чому.

Відповідно до ст. 27 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973) трудові відносини у ФГ базуються на підставі праці його членів, а в разі виробничої необхідності ФГ має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором. При цьому трудові відносини членів ФГ регулюються статутом цього ФГ, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором, – законодавством про працю.

Отже, із членами ФГ трудовий договір не укладається. Більш того, відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону № 973 членами ФГ не можуть бути особи, які працюють у ФГ на підставі трудового договору. Тобто із членами ФГ трудовий договір не укладається.

Полная версия доступна только подписчикам

Комментарии к материалу

Оформить подписку на раздел «Агро»

Надежные решения по бухучету, налогам, спецрежиму и праву

585 грн / квартал

Купить