• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Чи буде фонд гарантування вкладів повертати депозити фізосіб у повному обсязі?

На сайті Верховної Ради з'явилося повідомлення, що депутат від "Опозиційного блоку" Євген Мураєв зареєстрував законопроект №3801 від 21 січня, в якому пропонує розширити зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та зобов'язати Фонд проводити виплати по депозитах фіз.осіб в повному обсязі. Нагадаємо, що на сьогоднішній день діє обмеження по сумі максимального відшкодування, а саме до 200 тис.грн. на одного вкладника. Зняття даного обмеження планує ввести на строк до 31 січня 2025 року.


Мета даного законопроекту, на переконання автора, - зменшити соціальну напруженість населення, якщо вона має значні суми заощаджень на банківських рахунках, а так само зменшити відтік депозитних коштів населення з банків. Даний законопроект дійсно може привести до певної міри стабілізації даного фінансового сектора, але чи може фонд собі дозволити повертати проблемні вклади в «безлімітному» режимі?


Сумніви в тому, що даний законопроект буде затверджений обумовлені тим, що навіть економіки розвинених країн мають подібні обмеження: так в американський фонд встановив гарантируемую суму вкладу, що підлягає до відшкодування у разі досягнення рівня неплатоспроможності комерційним банком даної країни - на рівні 250 тис. Дол. США, а в країнах ЄС діє обмеження в розмірі 100 тис. Євро на 1 вкладника.


Таким чином, очевидно, що дана ініціатива повинна бути ретельно зважена і проаналізована експертами та оцінена аналітиками відповідних державних структур.


Дмитро Бершадський, UA-news

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Чи буде фонд гарантування вкладів повертати депозити фізосіб у повному обсязі?