Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Новий закон про держслужбу: відповідальність держслужбовців, а також звільнення

Анна Семененко

06.05.2016 1859 0 2

Відтепер Закон № 889 (ст. 61) Про державну службу  передбачає окрім дотримання вимог цього Закону ще й виконання правил внутрішнього службового розпорядку. Це є однією із складових службової дисципліни. Із цією метою наказом Нацдержслужби від 03.03.16 р. № 50 затверджено Типові правила внутрішнього службового розпорядку. Вони допоможуть вирішити питання організації розпорядку роботи в кожному держоргані з оптимальним визначенням режиму роботи задля раціонального використання робочого часу.

Щодо обов‘язків держслужбовця в частині дотримання службової дисципліни, то серед них є: недопущення несумісних із його статусом вчинків; виявлення високого рівня культури, професіоналізму, витримки, тактовності, поваги; дбайливе ставлення до державного майна.

Окремою нормою коментованого Закону визначено механізм притягнення держслужбовців до дисциплінарної відповідальності. Оскільки керівник держслужби несе відповідальність за рівень дисципліни, у ст. 63 установлено коло його зобов‘язань у цій частині. Цей керівник має не лише створити належні умови для виконання покладених на держслужбовців завдань, організувати їх роботу, виховати сумлінне ставлення до служби, етично поводитись тощо, а й контролювати виконання ними безпосередньо своїх посадових обов‘язків.

Звернемо увагу, що на керівника держоргану покладено відповідальність за невжиття ним заходів щодо притягнення до відповідальності держслужбовця (як дисциплінарної, так і адміністративної), а також за здійснене держслужбовцем корупційне правопорушення.

Дисциплінарна відповідальність

Підстави, за яких можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності держслужбовця, установлено у ст. 65 Закону № 889. Визначено, що це відбувається за вчинення посадовцем дисциплінарного проступку. Види ж дисциплінарних стягнень, що застосовуються при вчиненні дисциплінарних проступків, такі: зауваження; догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення з посади держслужби (ст. 66 Закону № 889).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали